Новини от Световното първенство за юноши по сноуборд – Ерзурум в Турция

Националния отбор по сноуборд на България участва в  четири от общо петте дисциплини на Световното първенство по сноуборд за юноши в  зимния център Ерзурум в Търция. Състезанието се проведе от 1-ви до 10-ти март тази година и постигнате резултати, от младите ни спортисти дават индекс че се развиват в правилна посока.

Най-добро класиране за нашия тип по сноуборд постигна Димитър Ганичев в паралелния слалом – той се класира за втория манш и завърши на 29-то място от 40 претендента в първенстовото по сноуборд. В гигантския слалом нашенецът Димитър се класира на позиция 36.

Алекс Иванов в дисциплината сноубордкрос, почти успя да се класира  за финалните серии и той остана на 36-то място от общо 50 участника за титлата.

В слоупайпа имахме общо трима участници, като в тази дисциплина бройката ни беше най-голяма. Трасето за слоупайпа се състоеше от ощо 5 секции, от които 3 за пързаляне и 2 за скоковете.